2009 Winners

Texas Tech University, Lubbock

YW

PlaceStudentTeacher/Former Teacher
1 Madison Witt Darlene Marks
2 Chrystle Hicks Joseph Davisson
3 (tie) Meghan Henry Paige Brown
3 (tie) Kaitlyn Kelley Stephen Morris
3 (tie) Rebecca Ziegler Tony Gonzales

YM

PlaceStudentTeacher/Former Teacher
1 Chris Carbin Tony Gonzales
2 Royce Strider Tony Gonzales
3 (tie) Scottie Conner Don Wilson
3 (tie) Evan Robinson Tony Gonzales
5 Marc Boyd Warren Dickson

III

PlaceStudentTeacher/Former Teacher
1 (tie) Rebekah Howell Robert Best/Jody Haas
1 (tie) Valerie Serna Diana Allan
3 (tie) Melissa Lubecke Soon Cho/Marion Russell Dickson
3 (tie) Catherine Swindle Kathy McNeil
5 Kelsie Watts Kathy McNeil/Carla Hardy

IV

PlaceStudentTeacher/Former Teacher
1 Paul Kroeger Virginia Dupuy/Jason Hatch
2 Stephen Hanna Scott LaGraff
3 Reyes Rodriguez Juli Wood
4 Griffin Maxwell Jennifer McQuade
5 Samuel Davis Robert Best/Glenn Beals

V

PlaceStudentTeacher/Former Teacher
1 Katrina Galka Barbara Hill Moore
2 Kayla Pendergraft Juli Wood
3 Keris Patterson Virginia Dupuy
4 Kylie Steed Nita Hudson
5 Mackenzie Wilson Randall Umstead

VI

PlaceStudentTeacher/Former Teacher
1 (tie) Michael Colman Deborah Williamson
1 (tie) Richard Trammell Juli Wood
3 Jesse Melson Matt Oglesby
4 Keith LaLonde Scott LaGraff
5 Adam Williams Scott LaGraff

VII

PlaceStudentTeacher/Former Teacher
1 Cassandra LaRue Cheryl Parrish
2 (tie) Margaret Manago Kathy McNeil
2 (tie) Bronwyn White Linda Poetschke
4 Christina Taylor William McCrary
5 Rachael Hibbs Robert Best

VIII

PlaceStudentTeacher/Former Teacher
1 Billie Brule Robert Best
2 Trey Bourland Jerry Gordon
3 Jacob Valdez Diana Allan
4 Casey Parrish Nita Hudson
5 Aaron Lucero Karl Dent

IX

PlaceStudentTeacher/Former Teacher
1 Elizabeth Hott Kathy McNeil
2 Michelle Lang Linda Poetschke
3 Krysten Langer Anne-Marie Candasce/John Seesholtz
4 Ashley Calderon Lisa Clement
5 Amanda Walden Robert Best
HM Megan Radowick Linda Poetschke

X

PlaceStudentTeacher/Former Teacher
1 Raphael Moras Diana Allan
2 Daniel Sherill Robert Best
3 Patrick Russell Bruce Fowler
4 Joshua Dennis Bruce Fowler
5 Lorenzo Garcia John Nix
HM George Flores Amy Brownlow

XI

PlaceStudentTeacher/Former Teacher
1 Sara Jacobi Linda Di Fiore
2 Shelly Massey Robert Best
3 Monica Hamilton Debbie Berry
4 Celeste Curiel Juli Wood
5 Catherine Clarke Juli Wood
HM Tiffany Hamilton Debbie Berry
HM LaDonna Jackson Barbara Hill Moore/Deborah Dalton
HM Samantha Puckett Cloyce Kuhnert

XII

PlaceStudentTeacher/Former Teacher
1 Stephen Cunningham John Seesholtz/David Sundquist
2 Christopher Harrison Barbara Hill Moore
3 Isaac Bray Michael Scarbrough
4 Patrick Wright Scott LaGraff
5 Jacob Fulcher Daniel Scott